Strona główna Programy Europejskie Cogito nadaje z Malty

Cogito nadaje z Malty

357

Od 25.04.2022 r. grupa uczniów z klasy III THTP hotelarsko-turystycznej, w ramach programu unijnego Erasmus, odbywa praktyki zawodowe w hotelach i punktach obsługi turystycznej na Malcie. Praktyka trwać będzie cały miesiąc, w tym czasie uczniowie doskonalić się będą w obsłudze gości hotelowych i turystów z całego świata. Jest to też doskonały sposób na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Ale „nie samą pracą żyje człowiek”, w czasie wolnym uczniowie zwiedzają, poznają kulturę i obyczaje Malty, a także odpoczywają (najchętniej na plaży).

W dni wolne  organizowane są wycieczki. I tak, w ten weekend uczniowie pojechali zwiedzać południową część wyspy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od stolicy wyspy Valetty, która jest wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Największe wrażenie wywarły potężne mury obronne starego miasta oraz siedziba wielkiego mistrza zakonu maltańskiego. Następnie zobaczyliśmy dwie piękne, malownicze miejscowości Vittoriosę i Marsaxlokk, typowe dla Malty wioski rybackie z kolorowymi łodziami rybackimi. Kolejnym punktem zwiedzania była słynna  Blue Grotto – naturalne groty znajdujące się na południu wyspy, powstałe w wyniku działania fal morskich. Nazwa wzięła się od krystalicznie czystej, błękitnej wody. Podobno mieszkańcy tych okolic jako jedyni mieszkańcy wyspy mają niebieskie oczy. Wycieczkę zakończyliśmy w Sliemie, największym i najbardziej znanym kurorcie wypoczynkowym wyspy, gdzie znajdują się liczne atrakcje turystyczne, sklepy, restauracje itp.

Czas upływa nam bardzo szybko i przyjemnie.

Pozdrawiamy wszystkich po maltańsku:  L-aħjar tislijiet

Hotelarze i turyści z kl. III THP