Strona główna Wydarzenia Narodowe Czytanie w Cogito

Narodowe Czytanie w Cogito

104
0

21 września społeczność COGITO wzięła udział w 11 edycji Narodowego Czytania. Ta zainicjowana w 2012 roku akcja ma na celu popularyzację literatury narodowej, pogłębianie poczucia wspólnoty i narodowej tożsamości . Społeczność naszej szkoły doskonale to rozumie, dlatego we wspólnym czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza udział wzięli nie tylko uczniowie różnych klas, ale też przedstawiciele grona pedagogicznego z panem dyrektorem Damianem Królikowskim na czele.
Na tle romantycznej scenerii nauczyciele i uczniowie czytali ballady „Świtezianka”, „Lilije” i „Romantyczność”. Dzięki zaangażowaniu występujących, wszyscy mogli przenieść się w niezwykły, tajemniczy świat, w którym przedstawiciele prostego ludu wyrażają „prawdy żywe”.
Lektura ballad Mickiewicza skłoniła nas do refleksji, przypomniała o tragicznych konsekwencjach zdrady i zbrodni, a także ważnej roli uczuć w życiu. Mamy nadzieję, że zachęciła też do częstszego czytania dzieł literatury polskiej.

 

Poprzedni artykułMultisensoryczne spotkanie z Van Gogh’iem
Następny artykułŚwiatowy Dzień Zwierząt 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.