Strona główna Wydarzenia Integracyjny wrzesień w Cogito

Integracyjny wrzesień w Cogito

187
0

Przez cały miesiąc młodzież Cogito, a w szczególności uczniowie klas pierwszych, brali udział w wydarzeniach mających na celu integrację społeczności szkolnej. Jesteśmy znani z rodzinnej atmosfery, a hasło „We Are Family #Cogito” to coś więcej niż tylko slogan reklamowy. W tym roku w klasach pierwszych powitaliśmy ponad 160 uczniów więc tym bardziej istotne było właściwe powitanie i zapoznanie ze szkołą, gronem nauczycieli i, ponad wszystko, ze starszymi kolegami i koleżankami.

W pierwsze dni spędziliśmy na przełamywaniu lodów, odwiedzeniu wielu szkolnych zakamarków i nawiązaniu znajomości.

W połowie września spędziliśmy cudowny dzień na terenach rekreacyjnych wokół Stawu Rzęsa. Od wielu lat organizujemy tam grę terenową „PowerKOT”. Uczniowie mierzą się z wyzwaniami, zadaniami i pytaniami, które wyglądają na banalnie proste, ale by osiągnąć sukces potrzebna jest praca zespołowa. Podsumowanie imprezy to zawsze ognisko z kiełbaskami i herbatą. Klasa fotograficzno-kelnerska, która najlepiej poradziła sobie w grze, na początku października wybrała się w nagrodę do kina.

Ukoronowaniem integracyjnego września w Cogito jest Rajd Szkolny. Nie inaczej było w tym roku. W ostatnim dniu miesiąca pod szkołą zaparkowały autokary, a imponująca grupa uczniów i nauczycieli z uśmiechami na ustach wyruszyła na Przełęcz Salmopolską w Szczyrku Trasa była długa, ale jednocześnie tak dobrana, aby każdy pokonał ją bez utraty tchu. Pogoda nie była najlepsza w tym dniu, ale humory i radość z bycia razem zrekompensowały padający deszcz. Chata Wuja Toma powitała nas herbatą z cytryną i ciepłym posiłkiem, który przygotowywaliśmy wspólnie na palenisku. Nie zabrakło głośnego „Sto lat!” dla Justyny z Samorządu Uczniowskiego, która świętowała w tym dniu 18 urodziny. Wspólne rozmowy o rzeczach błahych i poważnych, radościach i obawach, sukcesach i troskach towarzyszyły nam przez cały dzień.

Taki wyjazd czy gra terenowa to nie tylko oderwanie się od szkolnej ławki. To czas kiedy w pięknych okolicznościach przyrody możemy wzajemnie się poznać i zrozumieć, nauczyć współpracować, polubić się i zaprzyjaźnić.

Poprzedni artykułSzkolenie z baz danych
Następny artykuł#Heaven Wins

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.