Strona główna Wydarzenia MŁODE GŁOWY – OCENA POCZUCIA

MŁODE GŁOWY – OCENA POCZUCIA

178
0
Pragniemy poinformować, że jako szkoła bierzemy udział w projekcie badawczym pt. MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA
WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY W POLSCE, prowadzonych przez Fundacje UNAWEZA założoną przez Martynę Wojciechowską, we współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg.
Oficjalna strona projektu:
Projekt kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (10 -19 lat) , a jego celem jest zbadanie, jaka jest ogólna kondycja psychiczna młodzieży, co tak naprawdę na nią wpływa oraz jak uczniowie w Polsce radzą sobie ze stresem i płynącą ze świata zewnętrznego presją. Jednym z głównych założeń , jakie sobie stawiamy jest przygotowanie na podstawie wyników badań kampanii społecznej, która pomoże młodym ludziom myśleć o sobie lepiej.
Projekt MŁODE GŁOWY wpisuje się w działania podejmowane przez SZKOŁY ODPOWIEDZIALNE CYFROWO oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez MEN w pkt. 2
„Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.