Strona główna Wydarzenia Dzień Teatru w Cogito

Dzień Teatru w Cogito

89
0

Wczoraj 27 marca 2023 r. w świecie kultury obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w ZS Cogito nauczycielki języka polskiego – Bożena Rosicka i Anna Musiał przygotowały lekcję otwartą poświęconą historii teatru.  Opowiedziały o poszczególnych etapach rozwoju dramatu, zaczynając od starożytnej Grecji a kończąc na teatrze współczesnym. Prelekcja urozmaicona była fragmentami wybitych spektakli teatralnych m. in. „Antygony” Sofoklesa, „Romeo i Julii” W. Szekspira, „Dziadów cz. III”  A. Mickiewicza i „Wesela” S. Wyspiańskiego. Oprócz lekcji otwartej w naszej szkole odbył się konkurs na najlepsze przebranie prezentujące postać literacką. Uczniowie wykazali się dużą inwencją i kreatywnością. Mogliśmy podziwiać m. in. Izabelę Łęcką, Telimenę, Księdza Robaka, Mr. Hyde, Daniła Dobrynina a także zabawne trio: Czerwonego Kapturka, Babcię i Wilka. Jury z trudem wyłoniło zwycięzców. Nagrody otrzymali: 1 miejsce – Dorota Szewczyk, 2 miejsce – Przemysław Piotrowski, 3 miejsce – ex aequo Wiktoria Masiak I Kinga Patan. Cieszymy się, że teatr wciąż inspiruje młodych ludzi i mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zachęci młodzież do bliższego obcowania z tą niełatwą dziedziną sztuki.

 

Poprzedni artykułIntensywne kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty
Następny artykułX Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.