Strona główna Wydarzenia Dzień Teatru w Cogito

Dzień Teatru w Cogito

283
0

Wczoraj 27 marca 2023 r. w świecie kultury obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w ZS Cogito nauczycielki języka polskiego – Bożena Rosicka i Anna Musiał przygotowały lekcję otwartą poświęconą historii teatru.  Opowiedziały o poszczególnych etapach rozwoju dramatu, zaczynając od starożytnej Grecji a kończąc na teatrze współczesnym. Prelekcja urozmaicona była fragmentami wybitych spektakli teatralnych m. in. „Antygony” Sofoklesa, „Romeo i Julii” W. Szekspira, „Dziadów cz. III”  A. Mickiewicza i „Wesela” S. Wyspiańskiego. Oprócz lekcji otwartej w naszej szkole odbył się konkurs na najlepsze przebranie prezentujące postać literacką. Uczniowie wykazali się dużą inwencją i kreatywnością. Mogliśmy podziwiać m. in. Izabelę Łęcką, Telimenę, Księdza Robaka, Mr. Hyde, Daniła Dobrynina a także zabawne trio: Czerwonego Kapturka, Babcię i Wilka. Jury z trudem wyłoniło zwycięzców. Nagrody otrzymali: 1 miejsce – Dorota Szewczyk, 2 miejsce – Przemysław Piotrowski, 3 miejsce – ex aequo Wiktoria Masiak I Kinga Patan. Cieszymy się, że teatr wciąż inspiruje młodych ludzi i mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zachęci młodzież do bliższego obcowania z tą niełatwą dziedziną sztuki.