Strona główna Programy Europejskie Cogito w Atenach

Cogito w Atenach

224
0

No i stało się! Cogito w tym roku w Atenach! Grecja przywitały nas piękną, słoneczną pogodą z którą tak tęskniliśmy po zimowych szarych dniach. Najważniejsze jednak było przed nami! Nasze miejsca praktyk czekały już na nas więc pełni optymizmu ruszyliśmy podnosić swoje kwalifikacje i  doświadczenie zawodowe oraz rozwijać kompetencje interpersonalne i językowe.

W pierwszych dniach nasi praktykanci zmierzyli się z wieloma zadaniami. Grupa technika żywienia i usług gastronomicznych przygotowywała potrawy i napoje greckie, obsługiwała gości restauracji i pracowała na stanowisku barmańskim. Uczniowie z kierunku technika reklamy poszerzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ofert sprzedażowych, usług reklamowych oraz projektowali logotypy wybranych produktów.

W czasie wolnym od zadań zawodowych stażyści poznawali bogatą architekturę zagłębiając sie w historię jej największego rozwoju, poznając pozostałości budowli które zachwycają doskonałością proporcji. Obcując z nową dla siebie kulturą młodzież przyswajała również kulturę, i zwyczaje greckie życia codziennego zestawiając je z wielokulturowością zjeżdżających do tego kraju turystów.

Bogatsi o nową wiedzę, pełni wrażeń zakończyli pierwszy tydzień praktyk i czekają na kolejne wyzwania.

 

Erasmus Plus to nie tylko praktyki ale też wspaniała przygoda.