Strona główna Wydarzenia Nasi Wspaniali Wolontariusze czyli kolejne wielkie gotowanie dla samotnych

Nasi Wspaniali Wolontariusze czyli kolejne wielkie gotowanie dla samotnych

145
0

Jak już zapewne wiecie z naszych profili na Facebook’u i Instagram’ie  nasi Wolontariusze ciężko pracowali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie wraz z fundacją Wolne Miejsce przygotowywali Śniadanie Metropolitalne dla Samotnych. Przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy bardzo duża grupa naszych uczniów angażuje się i pomaga w przygotowaniu wyjątkowego posiłku dla samotnych. Ta fantastyczna idea, o której wiele można usłyszeć  w mediach ogólnopolskich, to ogrom pracy i poświęcenia. To, dosłownie, tony obranych warzyw,  usmażonych kawałków ryby lub kiełbasy, tysiące ugotowanych jajek, setki litrów zupy grzybowej, barszczu czy żurku. Wielką dumą, podziwem i szacunkiem napawa nas fakt, że nasi uczniowie i nauczyciele są znaczącą częścią tego przedsięwzięcia. Dziś i jutro, kiedy większość z nas kończy przedświąteczne porządki i zaczyna pieczenie drożdżowych pyszności, nasi Wolontariusze  kolejny dzień  pocie czoła pracują dla innych. Pracują nie dlatego, że muszą, ale dlatego, że chcą. Brawo dla Nich!!!

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o gigantycznej pracy wykonanej w MCK Katowice i radości jaką przyniesie ona potrzebującym i samotnym zapraszamy do lektury artykułu w Dzienniku Zachodnim Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych.

Tak wygląda praca w MCK przy największym Śniadaniu Wielkanocnym w Polsce: