Strona główna Wydarzenia Cogito w Teatrze Wyspiańskiego

Cogito w Teatrze Wyspiańskiego

105
0

 

           28 lutego uczniowie klas czwartych i piątych wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach na spektakl ,,Potop” wg powieści Henryka Sienkiewicza. To pełne emocji widowisko wyreżyserowane przez  Jakuba Roszkowskiego dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Twórcy tego przedstawienia pokazali bohaterów Sienkiewiczowskiej powieści i ich przygody w zaskakującej i niekonwencjonalnej formie. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na powieść naszego noblisty przez pryzmat współczesnych piosenek znanych wykonawców np. Elektrycznych Gitar, Republiki, Dwa plus Jeden czy Paktofoniki. W oryginalny sposób w spektaklu został także wykorzystany utwór zespołu Abba Dancing Queen. Ciekawa muzyka, intrygująca scenografia, świetna gra aktorów, choreografia  a przede wszystkim pokazanie przeszłości we współczesnej perspektywie skłoniły do refleksji i były dobrą okazją do przypomnienia utworu Sienkiewicza, zwłaszcza dla uczniów, klas piątych, którzy już niedługo przystąpią do egzaminu dojrzałości.

em na ławce ?