Strona główna Wydarzenia Konkursu Wiedzy o Sejmie

Konkursu Wiedzy o Sejmie

99
0

Uczniowie szkół ponadpodstawowych zmierzyli się dzisiaj w Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich w sali KINO Zacisze z pytaniami w ramach „Konkursu Wiedzy o Sejmie”, który organizowałem wspólnie z Kancelarią Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Urzędem Miasta Piekary Śląskie.
Spośród uczniów reprezentujących Miasto Piekary Śląskie Miasto Chorzów i Siemianowice Dobre Bo Śląskie najlepsza okazała się po dogrywce  Julia Flaga z 3 LO Batory Chorzów Drugie miejsce przypadło  Michał Satława z Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śl. I LO im. Króla Jana III Sobieskiego, a trzecie  Nicola Zębalska z Zespół Szkół Cogito.
We wręczeniu nagród i w spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Sława Umińska-Kajdan – oraz Natalia Ciupińska-Szoska – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz radne Klaudia Franiel i Bozena Boczek Marcin Felderhoff.
Laureaci otrzymali również nagrodę specjalną czyli wyjazd w maju na zwiedzanie Sejmu.
Konkurs był poprzedzony wykładem pracowników Sejmu na temat funkcjonowania polskiego parlamentu. W tej części spotkania udział wzięła również grupa piekarskich ośmoklasistów.