Strona główna Wydarzenia Barcelona szlakiem Gaudi’ego

Barcelona szlakiem Gaudi’ego

163
0

Praktykanci z Cogito nie tylko zdobywają nowe umiejętności zawodowe, ale również aktywnie spędzają czas wolny. Będąc w Barcelonie koniecznie trzeba zobaczyć wspaniałe budowle zaprojektowane przez Gaudiego, dlatego ruszyliśmy szlakiem tego wspaniałego artysty.

Gaudi tworzył według indywidualnego stylu, który opierał się na motywach przyrodniczych. Genialny architekt stworzył ponad 20 światowej klasy dzieł i niemal wszystkie znajdują się w Barcelonie. Najsłynniejsze i najchętniej odwiedzane to Sagrada Familia, która nas również zachwyciła. Budowa trwa już 130 lat i nadal nie jest ukończona. Na placu przed Sagrada Familia czekała na nas niespodzianka, czyli Castell- 7 wież budowanych z ludzi. Kolejnymi budynkami, które odwiedziliśmy na naszym szlaku są: Casa Mila o falującej fasadzie, przypominającej fale morskie oraz Casa Batllo, w którym nie znajdziemy żadnego kąta prostego. Nie możemy zapomnieć o Parku Guell, który przypomina baśniową krainę tonącą w zieleni. Nie mogło nas zabraknąć w Muzeum Figur Woskowych. Czy poznajecie na zdjęciach znane osobistości?? Przed nami jeszcze wycieczka na najwyższe wzgórze w Barcelonie Tibidabo. Czeka nas godzinna wspinaczka na wzgórze, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę Barcelony.

Powoli już żegnamy się z Barceloną, ale na pewno tu wrócimy.

Pozdrawiamy, praktykanci z Cogito