Strona główna Nowości wydawnicze

Nowości wydawnicze

Nowości wiosenne 2015

 

Zrozumieć bez słów . Nancy Rossiter , wyd. Znak

Wzruszająca opowieść o niełatwym macierzyństwie i o pewnym niezwykłym chłopcu. Callie jest samotną młodą matką. Jej macierzyństwo nie przypomina uśmiechniętych zdjęć kobiet z dziećmi w kolorowych magazynów. Jej synek Henry ma autyzm i ma trudności z porozumiewaniem się. Ta książka z pewnością cię wzruszy.

 

 

Nikt nie chciał słuchać . Isobel Kerr, Alex Kerr, wyd. Znak

Nikt nie chciał im dać rodzinnego ciepła. Mogli liczyć tylko na siebie… Isobel i Alex dorastali w strachu przed okrutnym ojcem. Jednak prawdziwy koszmar zaczął się dla nich dopiero gdy on w przypływie szału zamordował ich matkę. Odtąd będą się tułać po kolejnych domach opieki i rodzinach zastępczych. Czy będą skazani na dorastanie wśród ludzi o zimnych sercach? To opowieść o sile łączącą rodzeństwo uczucia io tym, że nawet w najtrudniejszych warunkach warto walczyć o szczęście.

 

 

Perskie dziewczyny , Nahid Rachlin wyd. Znak

Nahid dowiaduje się, że jej ukochana siostra Pari zginęła w wypadku. Tak przynajmniej utrzymuje cała jej rodzina. Ale coś nie daje Nahid spokoju. Podejrzewa, że prawda może być zupełnie inna. Jako nastolatki Nahid i Pari były sobie bardzo bliskie. Wspólnie marzyły o karierach artystek, dalekich podróżach. Później wszystko się zmieniło.

 

 

Cześć mam na imię Michał , Michał Krupa, wyd. Novaeres

Każdy z nas ma swój ogród i pielęgnuje go najlepiej jak umie. Sadzimy nowe rośliny, wyrywamy stare i zeschnięte. Tak jak w życiu. Poznajemy nowych ludzi, doświadczamy nowych rzeczy. Pewnego zwykłego dnia Michał posadził w swoim ogrodzie piękną sadzonkę. Pachniała i wyglądała wspaniale. Podporządkował jej całą resztę ogrodu.

 

 

Wciąż mnie prześladują , Jennifer Lee Carrell , wyd. Świat Książki

olejna książka autorki bestsellerowego „Szyfru Szekspira”! Kate, młoda uczona i reżyserka, dostaje propozycję wystawienia „Makbeta”. Prace nad najbardziej tajemniczą ze sztuk Barda szybko zmieniają się w intrygujące zagadki. Znikają aktorzy, pojawiają się martwe kobiety, czy nad sztuką ciąży klątwa?

 

 

Odblask , Piotr Kotwica , wyd. Novaeres

Niebezpieczna i seksowna historia dziewczyny rozdartej pomiędzy dwoma chłopakami: żywym i martwym – poznanej w Odcieniu fioletu Szesnaście lat temu nastąpiła przemiana. Jest to powieść o wychodzeniu bohatera z problemów psychicznych oraz uzależnienia od narkotyków.

 

 

Zapomniani , Mark Billingham , wyd. GJ

Tom Thorne znalazł się na dnie. Pogrążony w depresji po śmierci ojca inspektor zostaje przeniesiony do pracy biurowej, jego kariera załamuje się. Kiedy w Londynie zaczynają ginąć bezdomni, Thorne zgłasza się na ochotnika by wejść jako tajniak w ich środowisko co będzie dalej zobacz w książce…

 

 

Śladem zbrodni , Tess Gerritsen, wyd.Harlequin

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy… Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń przeżywa szok…

 

 

Zapraszam do wypożyczania


Nabytki biblioteki styczeń 2015

 

 

Veronica Roth – Trylogia „Niezgodna”

Altruizm, nieustraszoność, Erudycja, prawość, serdeczność to pięć frakcji na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodzi test predyspozycji. „Niezgodna” to książka podobna do Igrzysk Śmierci. Ma wartką akcję, niewyczerpaną wyobraźnię, przemawia do wyobraźni swoją oryginalnością.

 

 

 

Margaret Weis, Tracy Hickman – „Smocze kości”

Skoval i inne odwieczne bóstwa prowadzą tytaniczną walkę z młodszym pokoleniem , a pomóc im mogą jedynie kości stworzonych przez Smokinię u początków świata pięć Smoków Vektii.

 

 

 

 

Piotr Zalewski – „Wyrwani z niewoli”

Książka opowiada historię Piotra, który z bankruta stał się najbogatszym człowiekiem na ziemi. Stało się to gdy stracił kontrolę nad własnym życiem i to swoje stracone życie powierzył Jezusowi. Świadectwo Piotra tchnie niezwykłą nadzieją.

 

 

 

William Brodrick – „Szósta lamentacja”

Kiedy do opactwa gilbertynów zgłasza się starszy mężczyzna, były zbrodniarz wojenny, prosząc o     schronienie w klasztorze, ojciec Anselm rozpoczyna swoje śledztwo. Próbuje dociec prawdy o wydarzeniach , które rozegrały się podczas II wojny światowej.

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt – „Trucicielka”

Książka autora ”Oskara i pani Róży”. Obsesja towarzyszy wszystkim bohaterom opowiedzianych w książce historii. Każe im walczyć – o rodzinę, sławę, miłość. Niszczy, ale czasem daje szansę.