Strona główna Reportaż z wizyty w Belgii

Reportaż z wizyty w Belgii


30.02.2012 godz 23:00

Wracamy do kraju ! Przystanek tranzytowy: Niemcy, Erfurt

29.03.2012 godz: 23:00

Tego dnia dopisała nam również piękna pogoda. Nadszedł czas wizyty w upragnionej szkole belgijskiej, która nas niesamowicie zaskoczyła swoją przepiękną architekturą. Ta szkoła była niegdyś seminarium kościelnym, co można było zobaczyć na pierwszy rzut oka. Przywitała nas koordynatorka projektu i oprowadziła po budynku. Naszą uwagę przykuły liczne witraże oraz ogromny dzwon, który znajdował się w centrum szkoły. Mieliśmy okazję wejść na lekcję chemii i sztuki. Zaprezentowano nam część prac uczniów. Po zwiedzeniu szkoły otrzymaliśmy słodki poczęstunek i następnie udaliśmy się na Mardasson Memorial wybudowany ku czci Amerykańskich żołnierzy, którzy zostali ranni oraz polegli w obronie miasta Bastogne. Pożegnaliśmy się z belgijskimi uczniami i udaliśmy się do miasta Liege. To miasto słynie ze schodów zwanych Cytadelą, które liczą 354 stopni. Kilku z nas odważyło się wejść do góry i zachwycaliśmy się pięknymi widokami. Po wyczerpującym dniu wróciliśmy do naszego hotelu.

28.03.2012 godz: 22:00

Wypoczęci po obfitym śniadaniu, wsiedliśmy do busa i udaliśmy się do Brukseli. Stolica przywitała nas pięknym słońcem oraz unikalnymi zabytkami. Postanowiliśmy udać się na zwiedzanie okolicznych ulic. Podziwialiśmy Grand Palace, Manneken Pis, Katedrę św Michała i św Guduli, Park Brukselski z XVIII wieku i Atomium.

Wiadomość dnia !

SPOTKANIE Z BYŁYM PRZEWODNICZĄCYM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO PROF. JERZYM BUZKIEM !

Przed spotkaniem mieliśmy okazję zobaczyć Sale Plenarną, biura frakcji europejskich. Na spotkaniu z prof. Buzkiem przedstawiliśmy kierunki w naszej szkole i ciekawostki z życia szkoły, nie zabrakło także dyskusji na aktualne tematy UE. Wytworzyliśmy wspaniałą atmosferę, ze strony Pana Premiera spotkaliśmy się z życzliwością i dużym entuzjazmem, co spowodowało że zaproponował odwiedziny w naszej szkole.

27.03.2012 godz 23:00

Po 9 godzinnej podróży dotarliśmy do naszego celu, w między czasie odwiedziliśmy niemieckie miasto Koblenz, które zauroczyło nas swoją niesamowitą architekturą. Po chwilowym odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Po drodze wykonaliśmy serie zdjęć, które będziecie mogli zobaczyć tuż po naszym przyjeździe. Gdy dotarliśmy do Bastogne w Belgii pod hotelem powitali nas uczniowie z tutejszej szkoły. Po przywitaniu się z zaprzyjaźnioną grupą udaliśmy się na kolację zorganizowaną przez gospodarzy.  Najedzeni udaliśmy się do hotelu.

 

27.03.2012 godz 08:40

Wszyscy w pełni wypoczęci wyruszamy z Weimarskiego hotelu, naszym celem jest Belgia. (Zdjęcia zostaną dodane na najbliższym postoju!)

26.03.2012 godz 20:40

Po wyczerpującej podróży dotarliśmy do upragnionego przystanku: Weimar, Niemcy, gdzie spędzimy najbliższą noc. Po chwili odpoczynku w hotelu wyruszyliśmy na zwiedzanie pobliskiego miasta. Zachwyciły nas uroki pięknych uliczek, niemiecka zabudowa i gościnni mieszkańcy Weimaru. Nawiązaliśmy kontakty z mieszkańcami miasta, którzy z chęcią wskazywali nam okoliczne atrakcje i zapełnili nam wolny czas.

26.03.2012 godz. 14:00

Elbe Park : Pierwsze kroki na niemieckiej ziemi. Niemcy: Drezno, centrum handlowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

26.03.2012 godz. 9:00

Czas na przerwę…

 

 

 

 

 

 

 

 

26.03.2012 r. godz. 6:00

Wyjazd z Siemianowic Śląskich.